Mercedes w210 3.2cdi димить та не їде більше 140
Перша проблема яку потрібно було усунути це незрозуміла проблема димності при прискоренні.
Було вирішено їхати до спецов, але обїхавши всіх у районі було зрозуміло що ніхто конкретно не сказав причини.

Специ сказали:
 • Переливають форсунки (компютером провіряли все в нормі, невеликі відхилення, датчики працюють добре провіряли також при русі).
 • Робився мотор (по огляду невидно було що його вскривали, з щупа дим не йде і масла нежере).
 • Другі, несли якусь мульду, даже нехочеться писати.
 • Один тільки коли проїхався сказав що зробить але через дві неділі, черга.
Виїхавши на трасу я нажав в пол і ззаді всі пропали в диму, машина набрала до 100 як по книжці, а далі вже нетак бистро,
дійшло до відмітки 140 і стрілка спидометра почала пригати на 140, мотор почав робити бу-бу-бу як будто задихаючись, неяких джекі чанів не вискакувало значить проблема механична нестандартна, приїхавши додому в депресняках що потрібно ждати дві неділі щоб відремонтували авто я почав рити нет і за пару днів начитався що може бути пішов провіряти по пунктам.

Мотор дуже великий OM613 3.2 CDI, заглянути кудись потрібно постаратись, паро днів я вишукував проблему і я її знайшов хоч і в перший день заглядував в цю сторону і це був сервопривід на колекторі з якого злетіла тяга на вихрові заслінки (компютер небив помилку так як це була несправність механична та сервопривід працював)
 • Про вихреві заслінки
  На деяких двигунах (як бензинових, так і дизельних) встановлені так звані вихрові заслінки. У таких двигунах є по два впускних канала на кожен циліндр вихровий і тангеціальний. У тангеціальном каналі встановлена ​​вихрова заслінка. Всі заслінки з'єднані між собою тягами і управляються електричним модулем.
  Придумана вся ця конструкція для наступної мети:
  Залежно від навантаження двигуна, вихрова заслінка перебуває або у відкритому, або в закритому положенні.
  При знижених оборотах двигуна, заслінка закрита і відбувається завихрення свіжого повітря в циліндрах. За рахунок цього поліпшується перемішування паливо-повітряної суміші і підвищується ефективність його згоряння, відповідно знижується витрата палива.
  При більш високих оборотах двигуна, а також під час пуску двигуна і в режимі примусового холостого ходу, вихрова заслінка відкривається і відбувається збільшення ступеня наповнення циліндрів повітрям, в результаті збільшується ефективність наддуву і підвищується потужність двигуна.
  Загалом, сенс всіх завихрень полягає в тому, щоб двигун міг легко працювати як на високих, так і на низьких оборотах і можна було оптимально регулювати викид шкідливих речовин відповідно до потужності і навантаженням.
  Цікаво, що переважна більшість власників автомобілів з такою конструктивною особливістю двигуна, приходять до того, щоб видалити вихрові заслінки. При цьому мало у кого виникає (здавалося б абсолютно резонне) питання: «Навіщо ці заслінки потрібні? Що станеться, якщо їх видалити? І чи варто це робити? »І правда, тільки задумайтесь- цілий концерн працював над створенням двигуна, а тут простий« умілець »дядько Вася взяв і одним махом все поліпшив! Ось так диво!
  Давайте зрозуміємо чому людина приходить до того, щоб видалити цей елемент двигуна свого автомобіля-адже повинні ж бути для цього будь-які об'єктивні причини?
  Всім відомий той факт, що наявність будь-якої деталі в своєму автомобілі його власник виявляє, як правило, тільки після того, як з нею виникають будь-які неполадки. Так і у випадку з вихровими заслінками. Про їх присутності в конструкції двигуна свого автомобіля власник зазвичай дізнається з вуст майстра в автосервісі. А причиною звернення є як правило втрата потужності автомобіля і підвищення витрати палива. Ще одним «дзвіночком» для візиту в СТО є з'явився характерний цокальний звук. Такий звук з'являється в двигунах з вихровими заслінками, сталева вісь яких закріплена в пази пластикового колектора. Тут по закінченні певного часу відбувається знос пластикових деталей і пази просто розбовтуються, вісь разом з заслінками починає хитатися. Звідси і звук. В даному випадку показанням до видалення заслінок є необхідність запобігти їх відривання, щоб не довести двигун до «капіталки».
  Але що з іншими двигунами? Автовласники, у яких немає пластикового колектора і відрив заслінок їм не загрожує, з якоїсь незрозумілої причини так само приходять до операції з видалення вихрових заслінок. У таких автомобілів причиною всіх бід як правило є засмічення даної деталі двигуна. Саме ці автовласники звертаються в СТО зі скаргою на те, що машина перестала "тягнути". А «тягнути» автомобіль став менше тому, що заслінки вже просто обросли відкладеннями і перестали нормально функціонувати (відкриватися і закриватися).
  Тут важливо розуміти, що, якщо заслінки в ТАКОМУ стані, то і інші деталі двигуна не в кращому вигляді. Адже не заслінки впливають на забруднення колектора, а навпаки-«зарослий» колектор вбиває заслінки.
  Чого ж ми доьиваємося видаленням вихрових заслінок?
  При видаленні заслінок і подальшої «чіповці» (це обов'язкова процедура при цій операції) відбувається додавання палива в наявне повітря, а це призводить лише до одного - до погіршення якості та повноти згоряння паливоповітряної суміші і як наслідок - ще більшого забруднення системи з усіма наслідками, що випливають. При цьому, на початковому етапі автовласник бачить підвищення потужності двигуна (чим і приваблива дана процедура), але ніхто не говорить йому, що КПД такого двигуна значно нижче, витрата палива більше, та й потужність скоро пропаде в слідстві засмічення системи відкладеннями, що потрапляють з поверненням картерних газів. А далі все по похилій - вихлопної газ, повторно подані в циліндри, викликає знос двигуна і швидке окислення моторного масла, тому що в ньому підвищений вміст смол і сажі. До того ж заслінки потрібні, щоб двигун «тягнув» як на низах, так і на верхах і їх видалення не може не відбитися на нормальній роботі двигуна.

Фото після зняття колектора, тяга просто лежала на сервоприводі і здавалось зверху що все ок,
але вона злетіла ще напевно у першого власника за кордоном. Обнаруживши ще на авто що вона злетівша я її легенько потянув та зрозумів що там все закоксоване так як вона не піддавалась.

На фото закрита заслінка, так авто їздило, тепер зрозуміло чому мотор задихався.
Авто їздило при прискоренні на одній солярі тому і був ззаді їжак в тумані, повітря явно йому нехватало щоб допалити соляру тому і такій наліт отворився (турбніна масла не кидає, патрубки були без масла).На сервоприводі кріплення для тяги сконструйовано так що тяга надягається знизу та при вироботці пластмаси ця тяга за вдяки ще маси злетить на першій ямці, так і сталось і ізза того коксануло ще скоріше.

Напевно ця болячка у всіх з таким сконструйованим кріпленням.
На фото з допрацьваним кріпленням для тяги.

Вирішено було зняти колектор щоб куски кокса непопали під клапана і.т.д.

Знято було без зняття рампи, це небуло легко, але получилось.
Після зняття колектра проведіть ТО стартеру на всякий випадок, зверніть увагу на щітки, та інших доступних агрегатів!

  Колектор чистився кухонною щіткою для бутилок, керхером та всім чим можна, вимачувався і в бензині і в розчинниках та хімії, дуже тяжко відмивається цей наліт.
Віхрові заслінки на колекторі були у хорошому стані без пошкоджень.
Вхід до клапанів затикались тряпками щоб під клапани та у камеру згорання нічого постороннього не потрапило, другі тряпки змачувались у розчиннику та бензині та втикались у вхід до клапанів після розкисання вибирався наліт неметалевими предметами та після того пилесосом висмоктувались залишки та сама трябка яка закривала клапана.
Також було промито інтеркуллер та патрубки від турбіни (перевірте на цілестність патрубків та при необхідності замініть гумові ущільнуючі кільця)

EGR був забитий наглухо. При відділенні від  EGR охолоджувача рецеркулярних газів є вірогідність пошкодження ущільнюючого кільця.

Для того щоб не злітала тяга було допрацьовано підтримуюче яке недасть зсунутись з рухомого кулака тязі.
Все було залишено в оригіналі.
Замінена була прокладка колектора, ущільнуючі кільця патрубків та холодильника.
Після процедури мерсі завелась без проблем, авто поїхало 198 під невеликий схил далі не давили педаль та і непотрібно було, проблема з списку недоліків вичеркнута.

Комментариев нет! К сожелению еще никто не добавил комментарий к даному материалу


avatar